TERENSKA NASTAVA U KLANJCU

Autor: Snježana Romić, 5. 4. 2022.

Učenici 1. i 2.r.  sa svojim učiteljicama Tanjom Šurina i Pavicom Iveković realizirali su terensku nastavu u Klanjcu 31.3.2022. Iako je padala kiša, to ih ni najmanje nije omelo da ostvare planirane posjete.

Najprije su posjetili Predionicu  Klanjec. Uz vodstvo ljubaznih zaposlenica koje su ih počastile slatkišima i narančama,  razgledali su proizvodni pogon. Posebnu znatiželju izazvao je stroj za omatanje paleta. Nakon Predionice uputili su se pred Dom zdravlja Klanjec gdje su u razgovoru s medicinskom sestrom ponovili kako funkcioniraju zdravstvene ustanove. U Gradskoj knjižnici Antuna Mihanovića, u prostoriji dječjeg odjela uživali su u ambijentu knjižnice i  odgonetali zagonetke. Zatim su razgledali Crkvu Navještenja Blažene Djevice Marije u Klanjcu i poznate sarkofage  obitelji Erdödy koji se nalaze u  Franjevačkom samostanu. Zadnje odredište ove terenske nastave bila je Galerija Antuna Augustinčića. Učenici su razgledali stalni postav Galerije i sudjelovali u radionici oblikovanja glinom. Oblikovali su razne predmete i učestvovali u edukativnim igrama pod stručnim vodstvom djelatnika  Galerije.

Svojim domovima vratili su se puni dojmova i novih informacija.