Županijsko natjecanje iz matematike

Autor: Administrator , 25. 2. 2016.

U utorak, 23. veljače 2016., u našoj školi održano je županijsko natjecanje iz matematike. Natjecalo se 24 učenika (5. – 8. razreda) iz 11 osnovnih škola.

Prva mjesta osvojili su učenici iz Budinšćine,  Marija Bistrice, Zaboka i Bedekovčine.

Nakon održanog školskog natjecanja na kojem je sudjelovalo 276 učenika u 30 osnovnih škola, njih 25 najboljih pozvano je na županijsko natjecanje u OŠ Lijepa naša u Tuhlju. Svoje vještine u rješavanju problemskih zadataka odmjerilo je 5 učenika 5. razreda, 7 učenika 6. razreda (jednu učenicu spriječila je bolest), 6 učenika 7. razreda te 6 učenika 8. razreda. Sudjelovale su sljedeće škole: OŠ Krapinske Toplice, OŠ Matije Gupca Gornja Stubica, OŠ  Bedekovčina, OŠ Viktora Kovačića Hum na Sutli, OŠ Augusta Cesarca Krapina i OŠ „Ljudevit Gaj“ Krapina, OŠ K. Š. Gjalskog Zabok, OŠ  Ljudevit Gaj Mihovljan, OŠ Marija Bistrica, OŠ Donja Stubica i OŠ Vladimira Nazora Budinščina. Da sve prođe u redu zaduženo je bilo Županijsko povjerenstvo za provedbu natjecanja iz matematike u sastavu: Ančica Slaviček, Snježana Romić, Dragica Šalković, Andreja Drašković, Ivana Severin, Ivančica Hopek Kramar i Marica Lunko, dok je sve okupljene u ime škole domaćina pozdravila ravnateljica škole Tuhelj Snježana Romić, koja je nagrađenima i podijelila prigodne poklone.

Nakon što Državno povjerenstvo objedini rezultate iz cijele države, znat će se koji učenici odlaze na Državno natjecanje koje će se održati od 4. do 6. travnja 2016. Nadamo se da će otići i netko iz naše županije.

Zanimljivo je za napomenuti da su na natjecanju bila dva Filipa, dva Karla, dva Marka, dvije Nike.

S obzirom na težinu zadataka koji su svake godine sve teži, natjecatelji su zadovoljni otišli svojim kućama. U ugodnom matematičkom druženju mentora i učenika proteklo je još jedno županijsko natjecanje iz matematike.

Svim natjecateljima i njihovim mentorima iskrene čestitke na postignutim rezultatima.

Ančica Slaviček, predsjednica Povjerenstva, učiteljica matematike