Zvrkaonica sa Sinišom Cmrkom

Autor: Administrator , 13. 2. 2017.

Proteklog je petka u našu osnovnu školu  stigla 'Zvrkaonica'. Riječ je o čitateljsko - pisateljsko - glumačkom susretu koji potiče učenike i učenice na „zainteresirano slušanje, pomno čitanje, stvaralačko pisanje i radosnu glumu“. Vodi ih i realizira Siniša Cmrk autor knjige za djecu „Zvrk domaćinstvo“, široj javnosti poznat kao autor nekoć popularne dječje TV emisije „Turbo limach show“.

Oko 50-ak učenika nižih razreda naše škole tijekom ovog interaktivnog susreta učilo je kako pisati pjesme na kajkavskom dijalektu. Cmrk je dosad izveo 20 „Zvrkaonica“ diljem Hrvatske, a predstavom u Tuhlju po prvi puta se predstavio učenicima s područja naše županije. S obzirom na odličan prijem kod naših učenika, za očekivati je još puno uspješnih nastupa Cmrka koji se odnedavno bavi i pisanjem za djecu.

knjižničar
Davor Žažar