ŠKOLSKI FESTIVAL ZNANOSTI – EUREKA 2017.

Autor: Administrator , 3. 5. 2017.

U srijedu, 26. svibnja održao se Školski festival znanosti – Eureka na temu Meteorološko i kronološko vrijeme. Tijekom tog događaja, učenici sedmog i osmog razreda pokazali su ostalim učenicima kako izraditi i koristiti meteorološke uređaje i antičke satove od svakodnevnih materijala. Također su predstavili gregorijanski kalendar.

A dojmovi učenika razredne i predmetne nastave bili su izrazito pozitivni. Učenici koji su bili sudionici pohvalili su svoje voditelje i na zabavan način naučili nešto novo. U evaluaciji radionica izdvajamo samo neke od izjava:

“Najljepše mi je bilo kada smo vani isprobavali naše vjetrokaze.”

“Mentori su bili odlični, puno smo toga naučili.“

“Meni se radionica svidjela i bilo je jako zanimljiva.”

I voditeljima radionica bilo je to ugodno iskustvo:

“Meni kao voditeljici je bilo zabavno. Djevojke su bile zainteresirane za rad.“

“Kao voditeljima bilo nam je zadovoljstvo naučiti mališane nešto novo i raditi sa njima.”

Čestitam svojim učenicima sedmog i osmog razreda koji su svojim trudom, zanimanjem i znanjem održali znanstvene radionice u cilju približavanja fizike mlađim naraštajima naše škole.

Učiteljica Sabina Keliš