8. izdanje „Trči, skoči, baci“

Autor: Administrator , 31. 5. 2017.

Vrlo zanimljivo i neizvjesno natjecanje te izvrsni rezultati natjecatelja uz odličnu atmosferu na tribinama, obilježili su 8. sportski susret učenika osnovnih škola s područja bivše Općine Klanjec, održan proteklog petka na stadionu u Razvoru. Na natjecanju pod nazivom Trči, skoči, baci sudjelovali su učenici OŠ Lijepa naša iz Tuhlja, OŠ Antuna Mihanovića iz Klanjca te OŠ Josipa Broza  iz Kumrovca koji su se natjecali u sedam atletskih disciplina, u kategorijama djevojčica i dječaka, u borbi za medalje i pehare namijenjene najuspješnijim pojedincima i ekipama.

U ukupnom poretku djevojčica prvo mjesto zauzela je ekipa OŠ Antuna Mihanovića iz Klanjca ispred učenica  iz Tuhlja i Kumrovca. U konkurenciji dječaka 1. mjesto pripalo je ekipi OŠ Josipa Broza iz Kumrovca ispred drugoplasirane ekipe iz OŠ Lijepa naša iz Tuhlja i trećeplasiranog Klanjca.

Od pojedinačnih rezultata svakako vrijedi izdvojiti rušenje dvaju rekorda. U skoku u vis novi rekord natjecanja s preskočenih 1,56 metara postavio je Martin Vahtarić (8.r.), iz Tuhlja, dok je u skoku u dalj novi rekord postavila Ana Marić (7.r.), također iz Tuhlja, preskočivši 4,07 m. Najuspješniji natjecatelji osim medalja i pehara osvojili su prigodne nagrade koje su osigurali sponzori. Našim učenicima i učiteljici Tjelesne kulture Mariji Kožinec čestitamo na odličnim rezultatima!

Davor Žažar