Volontiranje učenika na Specijalnoj olimpijadi

Autor: Administrator , 25. 10. 2017.

U Tuheljskim toplicama 24. i 25. listopada volontirali smo na Specijalnoj olimpijadi. Organizator natjecanja bilo je Športsko društvo Specijalni športovi Luč, udruga čija je zadaća promicanje i razvitak športa za osobe s intelektualnim teškoćama. Na otvorenju su u znak dobrodošlice ispred učenika i djelatnika škole sudionike pozdravile Ana Zanoški, Nikolina Tušak, Anja Petrinec i Anamarija Škreblin.

Naši volonteri u organizaciji natjecanja u plivanju bili su: učenice 8. razreda Ana Zanoški, Anamarija Škreblin, Ana Marić, Lana Javorić Ilić, Antonija Kralj, Martina Ptujec, Mateja Tušak, učenice 7. razreda Nikolina Tušak i Anja Petrinec te učenici 7. razreda Antun Šurina i Sven Supina. U pratnji učenika bila je ravnateljica Snježana Romić koja i vodi grupu Mali volonteri. Volontiranje je, kao dobrovoljna aktivnost, prije svega sloboda izbora. Volonterstvo u sebi sadrži potencijal izgradnje suosjećanja i solidarnosti s drugima i drugačijima.

Bilo nam je zadovoljstvo što smo kao članovi Malih volontera škole dali svoj doprinos u provođenju ovog natjecanja!