Posjet učenika DTM grupe Automatskoj meteorološkoj postaji Tuhelj

Autor: Administrator , 5. 2. 2018.

Ćudljivi  vremenski uvjeti i neobična odstupanja koja nisu baš karakteristična za zimu potaknuli su učenike DTM grupe –članove izvan nastavne aktivnosti za darovite, talentirane i motivirane učenike, od 3. do 5. razreda  da posjete Automatsku meteorološku postaju Tuhelj. Ideja koja je započela od istraživanja ovogodišnjih vremenskih prilika prerasla je u projekt o klimatskim promjena koji  će učenici predstaviti na ovogodišnjoj smotri projekata Građanskog odgoja i obrazovanja. Ljubazni domaćin gdin Josip Dobrovolec koji je voditelj Automatske meteorološke postaje Tuhelj primio je učenike te ih  upoznao s mnogobrojnim grafikonima, skalama, strelicama i snimkama koje su sastavni dijelovi svakodnevnih očitanja meteorološke postaje. U dvorištu smo upoznali mjerne instrumente kao i načine očitavanja vremenskih uvjeta.

Pedagoginja:
Natalija Knezić-Medvedec