Na županijskoj smotri Lidrano 2018.

Autor: Administrator , 27. 2. 2018.

U Krapini se u petak, 16. veljače 2018. godine održavala županijska smotra Lidrano 2018. Lidrano je otvorio župan Željko Kolar, koji je istaknuo kako se radi o najvećoj manifestaciji na području Krapinsko – zagorske županije, što se tiče učeničkog literarnog, dramskog i novinarskog stvaralaštva.

Prosudbu nastupa učenika vršili su članovi stručnog povjerenstva, za dramski izraz dramski umjetnici Stephany Jamnicky, Marija Borić i Mirela Videk Vranjec, a literarne radove procjenjivali su Hrvoje Kovačević i Vlasta Horvatić Gmaz. Novinarsko stvaralaštvo ove godine ocjenjivale su  Biserka Jakšić (Radio Kaj) i Jelena Jazbec (Zagorje International). Domaćin susreta za osnovne škole bila je OŠ “Ljudevit Gaj” Krapina.

Učenici naše škole sudjelovali su na Lidranu u sljedećim kategorijama:

• Lana Zanoški, 7.r. s literarnim radom Moja autobiografija, mentorica Marija Dijaković
  • članice Kajkavske družine, učenice 2.r., Sara Fekeža, Lucija Haramina, Sara Koprivnjak, Gabriela Lepej, Viktorija Telišman i Lorena Tkalec s dramsko-scenskom igrom De se zbudi, bratec Martin, mentorica Pavica Iveković

Dramsko-scenska igra De se zbudi, bratec Martin predložena je od strane stručnog povjerenstva za državnu smotru. Konačan izbor učesnika državne smotre Lidrano 2018. izvršit će se početkom ožujka i bit će objavljen na stranicama  AZOO.