DAN ZAMIJENJENIH ULOGA

Autor: Snježana Romić, 13. 10. 2018.

Dan zamijenjenih uloga u Dječjem tjednu postao je naša tradicija. Učenici su se okušali u ulogama kuharice, domara, spremačica i naravno, učitelja. Satovi su poprimili malo drugačiji oblik, a učenici su pokazali svoju kreativnost i snalažljivost u učiteljskoj ulozi. Posebno nas veseli i suradnja dolazak mame Martine Zanoški koja je u 3. razredu održala je sat Matematike. Mama je izjavila: „Nije to lako. Treba na toliko toga paziti i puno pripremiti.“

Po završetku nastave učenika razredne nastave, Mali aktivisti organizirali su učenje i igranje starih igara. U vedrom ozračju igralo se: Lončić, Brusim, brusim škarice, Rinčicu tolam, Gumi-gumi, Bacanje kamena s ramena, Stara košara…

Organizirani dan je bio pozitivan, motivirajući, veseli, ali nimalo lak, poticaj da nastavimo ovakvom organizacijom bar jednog nastavnog sata u Danu zamijenjenih uloga.