Olimpijski dan – 10.9.2019. i pješačenje na Cesargrad

Autor: Snježana Romić, 13. 9. 2019.

Nadamo se da ste i vi aktivno proveli Olimpijski dan!

Ako niste, nikad nije kasno

– iskoristite lijepo vrijeme i zaputite se u prirodu.

Ali ako ste mislili da se radi samo o pješačenju – prevarili ste se!

Cijela se škola 10. rujna 2019. ujutro uputila autobusima do Klanjca, a zatim smo se popeli na Cesargrad. Sve je ovo bilo u sklopu obilježavanja Olimpijskog dana. Naoružani strpljenjem, grickalicama i vodom, penjanje nam je otežao i engleski jezik jer smo na engleskom morali tražiti, svi od 5. do 8. razreda, natuknice o poznatim Olimpijcima koje smo onda morali odgonetnuti. Jedva smo dočekali uspon i odmor! Ali, kako su nas zrake sunca okupale pred samim Cesargradom, kod planinarskog doma, odmah smo pojurili vidjeti stare ruševine i upijali smo mirise ciklama.

Taman nas je, nakon penjanja po ruševinama, u podnožju starog grada dočekala naša draga kuharica s ukusnom hranom. Kad smo se okrijepili, bacili smo se na rješavanje matematičkih zadataka koji nam na svježem zraku uopće nisu išli loše. Dok su veliki mozgali o brojevima, mali učenici od 1. do 4. razreda s učiteljicama su istraživali prirodu.

Došlo je uskoro i vrijeme povratka nakon kojeg smo svi zbrisali kućama na zasluženi odmor.

Novinarska družina