Članovi DTM grupe posjetili 8. Znanstveni piknik

Autor: Administrator , 30. 9. 2019.

Znanstveni piknik najveća je manifestacija popularizacije znanosti u Hrvatskoj, a održava se pod geslom Znanost je zabavna!

Cilj piknika je približavanje i popularizacija znanosti ponajprije djeci i učenicima. Želja je organizatora podići svijesti  o važnosti znanosti koja treba dobiti svoje zasluženo mjesto u društvu te biti dostupna svima od najmanje do najstarije životne dobi.

Uz organizatora CARNET, Udrugu Profesor Baltazar, Institut Ruđer Bošković, manifestaciju je popratila Krapinsko-zagorska županija kao i velik broj srednjih i osnovnih škola na području naše Županije koji su se predstavili kao animatori i prezentatori.

Članovi DTM grupe posjetili su većinu prezentacija, okušali se u raznim pokusima od miješanja boja do izazivanja prirodnih pojava, brojnim kvizovima, crtanju 3D olovkom, a sve nas je oduševio  nastup robotice Viktorije te mađioničara Magic Leona.

Natalija Knezić-Medvedec