Učenje kao učenje kroz diobe stanica i potencije

Autor: Administrator , 24. 10. 2019.

Učenici 7. razreda imali su zanimljiv i malo drugačiji sat ponavljanja nastavnog gradiva Matematike i Biologije. Njihove učiteljice Ančica Slaviček i Tanja Ljubić korelirale su nastavno gradivo Razmnožavanje mitozom i mejozom i potencije.

Kroz ppt prezentaciju i te traženjem odgovora na pitanja povezali su diobe stanice koje se razmnožavaju po matematičkom principu potencija. Učenicima su bili zanimljivi primjeri iz svakodnevnog života, a posebno ih je iznenadila brzina i količina  razmnožavanje bakterija i virusa. Sat je bio ogledni primjer kako u Školi za život primijeniti vrednovanje kroz učenje kao učenje.