Dobro došli na stranice OŠ Lijepa naša

Sudjelujemo u projektu P.S. Pokreni solidarnost

Autor: Administrator , 23. 11. 2020.

Veseli nas da smo i ove godine dio projekta p.s. Pokreni solidarnost koji u Hrvatskoj provodi Centar za mirovne studije u sklopu trogodišnjeg Erasmus+ programa pod nazivom “Build European Solidarity Today-Let's replay the fraternity card in Europe“ s partnerskim organizacijama iz Španjolske, Francuske, Italije, Slovenije i Poljske.

Cilj projekta je s učenicima obraditi teme solidarnosti, siromaštva, nejednakosti, diskriminacije, ljudskih prava i suvremenih globalnih problema kroz analizu fotografija i pisanje osvrta.

Učenici i učenice sedmog i osmog razreda pisat će ove godine razglednice svojim mještanima u Tuhlju, a više o samom projektu možete saznati na ovoj poveznici: https://www.fraternity-card.eu/.

Mi ćemo kroz zimu raditi na ovim temama, promatrati i analizirati fotografije, raspravljati, debatirati, pisati… A vi već s prvim danima proljeća možete očekivati u svojim sandučićima malo drugačiju poštu – naše misli na poleđini razglednica! Napišite nam svoj odgovor!