> Knjižnica  > Vijesti

Revizija u školskoj knjižnici

Autor: Administrator , 7. 1. 2016. 09:11

Vrijeme zimskih praznika doba je kad učenici uživaju u zasluženom odmoru. To vrijeme učitelji i stručni suradnici koriste za obavljanje raznih poslova koji se ne mogu obaviti za vrijeme održavanja nastave.  Tako je prve dane u 2016. godini vrlo živo u našoj školskoj knjižnici. Povjerenstvo u sastavu Davor Žažar, Natalija Knezić-Medvedec, Marija Dijaković, Silvija Ilić i Snježana Romić, marljivo radi na inventuri knjižničnog fonda. Svaka knjiga se pomno pregledava, provjerava inventarni broj,  potom se vraća na policu, a oštećene i zastarjele knjige otpisuju. Ovaj opsežan posao iziskuje mnogo vremena i truda, ali se Povjerenstvo raduje krajnjem rezultatu, a to je pročišćen i pedantno uređen knjižni fond naše školske knjižnice. Inventura će biti završena do kraja tjedna, pa će učenici već prvi dan drugog polugodišta moći posuđivati knjige.

Davor Žažar, knjižničar

ZLATNI MRAV 2015./2016.

Autor: Administrator , 6. 9. 2015. 12:26

Prošle školske godine knjižnica je u suradnji s ravnateljicom  pokrenula projekt „Zlatni mrav“.  Cilj aktivnosti bio je poticati učenike na čitanje, vraćanje knjiga u roku te uredno pisanje lektire u sklopu nastave Hrvatskog jezika. Cijeli projekt imao je i natjecateljski karakter, s obzirom da su najčitači bili nagrađeni. U kategoriji 1.-4. razreda „Zlatnog mrava“  osvojio je učenik  1. razreda Patrik Šokota, a među učenicima 5.-8. razreda učenik 7. razreda Edo Kruneš-Kunšt. Nagrade su svečano uručene na proslavi Dana škole 12. lipnja 2015. godine.

I ove godine u povodu Međunarodnog dana školskih knjižnica, 25. listopada,  knjižnica pokreće „Zlatnog mrava“.

Elementi koji će se bodovati su slijedeći:

• Broj posuđenih knjiga u našoj školskoj knjižnici, svaka posuđena knjiga – 1 bod
  • Vraćanje knjiga u propisanom roku – svaki dan kašnjenja – 1 bod manje
  • Ocjena iz lektire

Aktivnost će se odvijati u dvije kategorije:  učenici od 1. do 4., odnosno od 5. do 8. razreda.

Pobjednici „Zlatnog mrava“ bit će učenici koji skupe najveći broj bodova u svojoj kategoriji.

Provođenje projekta  „Zlatni mrav“ počinje u ponedjeljak, 26. listopada 2015.,  a traje do utorka, 31. svibnja 2016. Najčitači će biti javno pohvaljeni i nagrađeni na priredbi za Dan škole, 3. lipnja 2016.

Državno natjecanje "Čitanjem do zvijezda"

Autor: Administrator , 30. 5. 2014. 21:06

U petak 9. svibnja 2014. u Čakovcu  je  održano Državno natjecanje u znanju i kreativnosti  “Čitanjem do zvijezda“. Ekipa naše škole u sastavu Veronika Barlović, 5.r., Veronika Iveković, 5.r.,  i Karolina Kuhar, 5.r.,  pod mentorstvom knjižničara Davora Žažara osvojila je 17. mjesto. S obzirom da je u pitanju bila Državna smotra i da su u konkurenciji bili učenici 5. – 8. razreda,  ostvareni rezultat svakako možemo smatrati uspjehom, te poticajem za daljnji rad.

Cilj ovog natjecanja je potaknuti učenike na čitanje s razumijevanjem. Natjecanje se provodi od 2009. godine, a na  temelju dosadašnjeg izvrsnog odaziva na lokalnoj i međužupanijskoj razini, odlučeno je da se natjecanje ove godine po prvi puta podigne i na državnu razinu.

Nakon natjecateljskog dijela članice naše ekipe uživale su u razgledavanju Čakovca.  Posjetile su Muzej Međimurja i knjižnicu "Nikola Zrinski“. Najljepše zahvaljujemo našim domaćinima na odličnoj organizaciji i srdačnom gostoprimstvu, te se radujemo "Čitanju do zvijezda" i slijedeće godine.

Davor Žažar, knjižničar