Projekt građanin

Zapišimo reči da se ne pozabiju

Autor: Administrator , 12. 3. 2015. 22:20

Učenici 3. razreda u sklopu zavičajne nastave i Građanskog odgoja i obrazovanja provode projekt pod nazivom Zapišimo reči da se ne pozabiju. Krajnji cilj projekta je izdavanje dopunjenog rječnika u kojem će biti zapisane kajkavske riječi  tuheljskog kraja.

Naime, prije osam godina jedna generacija učenika koja je također bila u 3. razredu pripremila je Mali rječnik kajkavskih riječi tuheljskog kraja. U rječniku je zapisano oko 1000 riječi. Ovogodišnji učenici 3. razreda odlučili su proširiti rječnik s bar još  500 riječi. Stoga su pozvali sve učenike škole da im pomognu u prikupljanju kajkavskih riječi. O svome projektu izvijestili su ravnateljicu Snježanu Romić  koja ih je svesrdno podržala u tome.  S projektom su upoznali i Učiteljsko vijeće.  U školi su proveli anketu značenja riječi možauni, cujzek i knalo. Te riječi zapisane su već u rječniku. U tijeku je obrada anketa, a za grafički prikaz rezultata zamolili su učitelja informatike, Nenada Sušeca.

Do izdavanja proširenog rječnika je još puno posla. Učenici uživaju u radu uz projektne metode i kajkavske riječi koje prikupljaju. Projekt će predstaviti na Županijskoj smotri projekata Građanskog odgoja i obrazovanja u sklopu programa Projekt građanin 25. ožujka 2015. u Stubičkim Toplicama.

Projekt građanin

Autor: Administrator , 10. 9. 2012. 21:59

Dosadašnji projekti u našoj školi prezentirani na Županijskim i Državnim smotrama iz Programa odgoja i obrazovanja za ljudska prava i demokratsko građanstvo:

2005. – Uljepšajmo okoliš škole, 3. razred, učiteljica Snježana Romić

2007. – Ne pozabimo zagorske riječi, 3.razred, učiteljica Pavica Iveković

2008. – Sunčane rolete, 2.razred, učiteljica Snježana Romić

2009. – Značenje migracija za tuheljski kraj, povijesna grupa, učitelj Augustin Knežić

2010. – Statistički izlet u prošlost, 7. i 8.razred, učiteljica Ančica Slaviček

2011. – Školske kronike, učenici predmetne nastave, knjižničar Davor Žažar

2012. – Uživajmo u različitosti, grupa Spajalice, učiteljice Snježana Romić i Vlatka Matečić

2013. – Info ploča Tuhlja, 5.razred, učiteljica Ančica Slaviček

2014. – Little helpers (Mali pomagači), učiteljica Ljiljana Žegrec

Sedma Županijska smotra iz građanskog odgoja i obrazovanja održana je 20. ožujka u Donjoj Stubici.

Ovogodišnji Projekt građanin - Little helpers (Mali pomagači) pripremala je učiteljica Ljiljana Žegrec s učenicima koji polaze dodatnu nastavu iz engleskog jezika.

Projekt su uspješno predstavili učenici 7. razreda: Dora Matečić, Valentina Hercigonja, Antonela Horvatin i Rene Javorić Ilić. Nakon uspješnih prezentacija, svi su projekti predloženi za Državnu smotru.

Čestitamo na lijepom projektu i želimo im odlazak na Državnu smotru.

Ovogodišnji Projekt građanin u sklopu Programa odgoja i obrazovanja za ljudska prava i demokratsko građanstvo provode učenici 7. i 8. razreda sa svojom voditeljicom, učiteljicom Ljiljanom Žegrec. Projekt obuhvaća aktivnosti koje promiču razvoj solidarnosti i volonterstva kroz učenje engleskog jezika.

U ponedjeljak, 17. veljače, projekt je predstavljen ravnateljici škole. Tom su prilikom Antonela, Dora, Rene i Valentina opisali svoje ostvarene i planirane aktivnosti ravnateljici, gđi Snježani Romić.

Ravnateljica je pozorno saslušala opis i plan projekta i odobrila njegov daljnji razvoj. Osim toga, predložila je da se projekt prijavi na Županijsku smotru projekata. Učenici su u daljnjem druženju s ravnateljicom pričali o važnosti i načinima učenja stranih jezika.