Književnik Božidar Prosenjak gost naše škole

Autor: Snježana Romić, 31. 10. 2023.

Božidar Prosenjak, novinar i moderni hrvatski književnik bio je naš gost 27. listopada. U vedrom raspoloženju i razgovoru, slušajući priče o nastajanju književnih djela i životu pisca, školski sat za učenike od 1. do 4. prošao je vrlo brzo.

Božidar Prosinjak piše u prozi, kritičke tekstove u dnevnom tisku i dramske tekstove, a sudjeluje i u radu na radiju i na televiziji. Surađuje sa svim poznatijim dječjim časopisima kao što su Modra lasta, Smib, Zvrk i Radost.

Za svoj dječji roman "Divlji konj" dobio je mnoge nagrade, a djela su mu uvrštena i u obveznu školsku lektiru.