Nacionalni ispiti u šk. god. 2023./2024.

Autor: Administrator , 29. 2. 2024.

Nacionalni centar za vanjsko vrednovanje obrazovanja provest će u šk. god. 2023./2024. nacionalne ispite za učenike četvrtih i osmih razreda u svim osnovnim školama u Republici Hrvatskoj. Ciljevi nacionalnih ispita su: utvrditi postignuća u ishodima predmetnih kurikuluma, sustavno pratiti obrazovni sustav na svim razinama te pridonijeti uspostavi usklađenog i učinkovitog sustava odgoja i obrazovanja.

Postignuća učenika bit će iskazana u bodovima i odgovarajućim postotkom (upisuje se kao bilješka o praćenju u e-imenik). Rezultati učenika na nacionalnim ispitima neće utjecati na zaključne ocjene predmeta i neće utjecati na upis u srednju školu.

Učenici 4. razreda pisat će nacionalne ispite iz Hrvatskog jezika, Matematike te Prirode i društva prema sljedećem vremeniku:

Učenici 8. razreda pisat će nacionalne ispite iz Hrvatskog jezika, Engleskog jezika, Matematike, Biologije, Fizike, Povijesti, Geografije i Kemije, prema sljedečem vremeniku:

U dane pisanja nacionalnih ispita učenici 4. i 8. razreda nastavu će  pohađati po malo izmjenjenom rasporedu sati koji će dobiti od svojih razrednica.

školski koordinator: Ančica Slaviček