Posjet Sajmu poslova i Krapinsko-zagorskoj županiji

Autor: Administrator , 15. 4. 2016.

Učenici 8. razreda, u srijedu, 12. travnja 2016. godine razgledali su u sportskoj dvorani Srednje škole Krapina 9. Sajam poslova.

Manifestaciju je organizirao Hrvatski zavod za zapošljavanje Područni ured Krapina, a predstavile su se sve srednje škole naše županije, kao i više od četrdeset poduzeća.

Svaka srednja škola u sklopu svog izložbenog dijela imala je, osim predstavljanja škole, prezentaciju zanimanja i alata ili pak radionice kojima je budućim učenicima približila djelatnost svoje škole.

Učenici su na izložbenim punktovima mogli razgovarati s učenicima i  profesorima, kao i informirati se o programima zanimanja  putem brošura i promidžbenih materijala.

U sklopu Sajma za učenike su u organizaciji Obrtničke komore Krapinsko-zagorske županije i HGK –Županijske komore Krapina održane prezentacije deficitarnih zanimanja. Poslodavci iz različitih djelatnosti  približili su učenicima svijet rada kao i tražena zanimanja na području naše Županije;   CNC operatere, bravare, instalatere, šivače, kuhare i konobare.

Posjet Krapini završili smo upoznavanjem Krapinsko-zagorske županije, gdje nas je s ustrojstvom i opisom poslova upoznala gđa Ljiljana Malogorski. Na učeničke upite o poslovima dužnosnika odgovarao je zamjenik Župana za gospodarstvo, gosp.  Anđelko Ferek  Jambrek.