SRETAN VAM MEĐUNARODNI DAN ŽENA!

Autor: Administrator , 25. 3. 2012.

Članovi grupe Spajalice pripremaju se za prezentiranje projekta iz Nacionalnog programa odgoja i obrazovanja za ljudska prava i demokratsko građanstvo na ovogodišnjoj županijskoj smotri. Užurbano pripremaju portfolije na kojima će pokazati svoj rad na projektu Uživajmo u različitosti. Sve je započelo kad su uočili da je često loša komunikacija među vršnjacima te  da se dječaci i djevojčice stalno izdvajaju u razredima i za vrijeme odmora u istospolne grupe. U projekt su uključili učenike cijele škole. Do sad su proveli po dvije radionice u svakom razredu s ciljem boljeg upoznavanja dječaka i djevojčica te uočavanja njihovih sličnosti i različitosti. Prezentirali su svoj projekt ravnateljici škole gospođi Nataliji Knezić-Medvedec koja ih je podržala i dala dodatne ideje za realizaciju kutića igara koji pripremaju. Izradili su verziju igre Crni Petar koju su nazvali Saša, a u kojoj se traže parovi muških i ženskih istih zanimanja. Povodom Međunarodnog dana žena pripremili su ostalim učenicima prezentaciju o povijesti borbe žena za ravnopravnost. Namjera im je osmisliti i druge igre koje će biti u kutiću pa će ih učenici moći igrati u slobodno vrijeme odmora te snimiti kratak spot o dječacima i djevojčicama. Grupu u koju je uključeno 12 učenika i učenica predmetne nastave i projektne aktivnosti vode učiteljice Snježana Romić i Vlatka Matečić.