VESELO NA DJEČJE IGRALIŠTE

Autor: Snježana Romić, 27. 1. 2020.

Inicijativom članova DTM grupe (daroviti talentirani i motivirani), učenika OŠ Lijepa naša, pokrenut je i realiziran projekt Sagradimo novi veseliji svijet. Cilj projekta bio je zadovoljiti potrebu djece za popunjavanjem  dječjeg igrališta u okolišu škole novom spravom – kombiniranom penjalicom te osmišljavanjem novih sadržaja kako bi djeca što više vremena provela družeći se i učeći u prirodi.

Kako bi se prikupila potrebna sredstva u iznosu od 11.750 kn za odabranu penjalicu NINA organizirana je tombola za Majčin dan i povodom Dana škole. Velik dio sredstava prikupljen je donacijama pravnih i fizičkih osoba, a također i odobrenim sredstvima na natječaju Zagorskog vodovoda za 2019. godinu. Na veliku radost djece penjalica je dopremljena i postavljena sredinom siječnja. Nabavljene su i dva vesela koša za otpatke  medo i žaba. Daljnji cilj djece je osmišljavanje učionice na slobodnom prostoru dječjeg igrališta. Na taj način dječje igralište postat će mjesto učenja o i u prirodi, mjesto smijeha, druženja i igre.