NOVA OBAVIJEST - POVRATAK UČENIKA OD 1. DO 4. RAZREDA U ŠKOLE

Autor: Snježana Romić, 21. 5. 2020.

Poštovani roditelji, dragi učenici!

Zbog preporuka povratka učenika u škole osnivač, Krapinsko-zagorska županija osigurat će prijevoz učenika do škole.

Donosimo odgovore na česta pitanja postavljena MZO.

Zašto se u škole vraćaju samo učenici 1. – 4. razreda, a ne svi kad su škole
sigurne prema uputama HZJZ-a?

Za početak, kako bi škole mogle osigurati prostorne uvjete koje traži HZJZ, nije
moguće vratiti u škole sve učenike i održati nastavu za sve razrede.
Drugi razlog je što učenici razredne nastave teško mogu učiti i stjecati neke
temeljne vještine (čitanje, pisanje, crtanje…) bez odrasle osobe i to im se mora
osigurati. Uz to, u školi će se izvoditi cijela satnica.
Također, u razrednoj nastavi se radi s manjim brojem učitelja nego u predmetnoj
nastavi.

Je li povratak u školu obvezan za sve učenike razredne nastave?
Upute HZJZ-a kažu da je škola sigurna za zaposlenike i učenike uz pridržavanje
navedenih mjera pa učenici razredne nastave trebaju ići u školu.
Roditelji čija djeca neće ići u školu, kao i inače, trebaju opravdati izostanak s
nastave.

Razlozi za nedolazak u školu mogu biti objektivni kao što su: bolest, izmještenost
zbog potresa, osnivač ne može brzo osigurati primjeren prijevoz, lokalno žarište
(primjer Brač) itd. Također, mogu biti i subjektivne okolnosti poput teško bolesne
osobe u kućanstvu i roditelj se boji poslati dijete u školu iako u redovitoj situaciji
to ne bi bila opravdana isprika.
Učenici koji će ostati kod kuće imat će priliku još neko vrijeme, dok se ne obradi
obvezno gradivo, sudjelovati u mješovitoj nastavi uz pomoć Škole na trećem, ali
se prema novim uputama mogu i naknadno uključiti u razredni odjel.

S poštovanjem,

Snježana Romić

Upute HZJZ-a vezane za sprječavanje i suzbijanje epidemije COVID-19 vezano za rad predškolskih ustanova i razrednu nastavu od 1. do 4. razreda i nove preporuke MZO-a za organizaciju nastave po mješovitom modelu od 25. svibnja 2020.

20.5.2020. godine objavljene su najnovije Upute HZJZ-a vezane za sprječavanje i suzbijanje epidemije COVID-19 vezano za rad predškolskih ustanova i razrednu nastavu od 1. do 4. razreda, a tijekom dana objavljene su i Preporuke MZO-a za organizaciju rada u razrednoj nastavi i upute za vrednovanje i ocjenjivanje u mješovitom modelu nastave od 25 svibnja 2020/.  Najavljeni su sastanci s MZO-om i Osnivačem, nakon kojih će se pristupiti detaljnoj organizaciji nastave u OŠ Lijepa naša za učenike razredne nastave (1.-4. razredi), a  najranije od 25. svibnja 2020. godine (mješoviti model nastave).

Molim Vas da pročitate upute i preporuke koje su u privitku.

Sve bitne informacije i upute ćete dobiti pravovremeno preko razrednih učitelja i stranica Škole.

Hvala na razumijevanju.