Terenska nastava u Vukovaru

Autor: Administrator , 14. 10. 2024.

Naši osmaši zaputili su se 1. listopada na terensku nastavu u Vukovar u pratnji učiteljica Marije Dijaković i Ljiljane Žegrec. Ova terenska nastava tradicionalno je organizirana za učenike osmih razreda u trajanju od dva dana.

Po dolasku u Vukovar poslušali smo predavanje o Domovinskom ratu i obišli Memorijalni centar Domovinskog rata, gdje smo bili i smješteni. Nakon ručka posjetili smo dvorac Eltz i Muzej vučedolske kulture, te se popeli stepenicama na obnovljeni Vodotoranj.

Drugi dan smo posjetili memorijalna mjesta uz stručno vodstvo: Spomen dom hrvatskih branitelja na Trpinjskoj cesti, Mjesto sjećanja–„Vukovarska bolnica 1991.”, Memorijalno groblje žrtava Domovinskog rata, Spomen dom Ovčaru, masovnu grobnicu na Ovčari te crkvu sv. Filipa i Jakova. Prolazili smo pokraj Kukuruznog puta – Puta spasa, Veleprometa i Borovo Commerca.

Poslušali smo i pogledali puno emotivnih i edukativnih prezentacija, a na kraju sudjelovali i u kvizu koji je bio organiziran nakon Škole mira.

Svima nam je bilo zanimljivo učiti o dijelu povijesti grada Vukovara u samom gradu. Odali smo počast svim žrtvama rata i ostali ispunjeni njihovom hrabrošću i požrtvovnošću.

Laura Žnidarec i Patricija Horvatek, 8.r.