Dan kruha i Dan zahvalnosti za plodove zemlje

Autor: Snježana Romić, 18. 10. 2021.

U petak, 15. listopada, obilježili smo Dan kruha i Dan zahvalnosti za plodove zemlje. Učenici su marljivo sa svojim mamama i bakama ispekli kruhove i različite kolače koje su donijeli u školu u predivno ukrašenim košaricama. Hvala mami Gordani Žnidarec na mirisnom kruhu i vjeroučiteljici Mirjani Mišković koja je zajedno s učenicima pripremila molitve i košaru s plodovima jeseni. Zajednički smo se uputili u Župnu crkvu gdje je velečasni Božo Belinić održao sv. misu i blagoslovio sve kruhove, kolače i plodove jeseni. Nakon blagoslova otišli smo svojim kućama podijeliti blagoslovljeni kruh u svoje obitelji.

Zahvalni smo na svakom kruhu, svakom plodu jeseni, ali i na svakom predivnom danu koji možemo provestvi u zajedništvu, makar i u novim uvjetima uz pridržavanje propisanih mjera.