Zbogom, nasilje! Dobro nam došla, tolerancijo!

Autor: Administrator , 17. 11. 2021.

16. studenog obilježava se Međunarodni dan tolerancije. Tolerancija (lat. tolerare, što znači podnositi) označava uvažavanje tuđih ideja, stavova i načina života. Biti tolerantan znači biti osviješten o različitosti u odnosu na nas same i prihvaćanje toga u svakodnevnom životu.

Ono što je ohrabrujuće jest činjenica da se tolerancija uči i gradi kroz život, a veliku ulogu pri tome imaju obitelj, društvo i obrazovni sustav u cjelini. Tako i učenici naše škole svake godine povodom Međunarodnog dana tolerancije sudjeluju u radionicama kroz koje uče o prihvaćanju različitosti, nenasilnom rješavanju sukoba te kako oni sami mogu pokrenuti promjene i utjecati na svijet oko sebe.

Najveći rezultat obrazovanja je tolerancija. (Helen Keller)