DAN RUŽIČASTIH MAJICA

Autor: Snježana Romić, 9. 3. 2022.

28. veljače 2022.  obilježili smo  Dan ružičastih majica,  kojim preventivno djelujemo kako bismo spriječili pojavu  vršnjačkog nasilja u školama.

Organizator i pokretač akcije u Hrvatskoj je Centar za edukaciju i prevenciju nasilja, CEPN. Na njihov prijedlog 2017. godine  Hrvatski sabor proglasio je Dan ružičastih majica  Nacionalnim danom borbe protiv vršnjačkog nasilja.

U našoj školi Dan ružičastih majica obilježili smo nošenjem ružičastih majica, ali i svakodnevnim razgovorima s učenicima o  važnosti zaustavljanja svakog oblika nasilja, a posebno vršnjačkog, bilo da se radi o stvarnom životu ili na društvenim mrežama.

Pogledajte našu galeriju  fotografija.