Terenska nastava učenika 3. i 4. razreda u Desinić i Pregradu

Autor: Snježana Romić, 5. 4. 2022.

Učenici 3. i 4. razreda prošlu su srijedu posjetili Desinić i Pregradu. U Desiniću su posjetili Mini mljekaru Veronika gdje su se upoznali sa njenom djelatnošću i imali priliku probati ukusne sireve i jogurte. U Dvoru Veliki Tabor vrijeme je jako brzo prolazilo jer su učenici uz razgledavanje dvorca mogli čuti i legendu o Veroniki Desinićkoj i priču o vili Meluzini. Da sve bude još zanimljivije, muzejska pedagoginja Kristina bila je odjevena u haljinu kakvu su nosile dvorske dame u davno, davno doba! U gradu Pregradi učenici su posjetili ljekarnu K Angjelu čuvaru u kojoj je bila prva proizvodnja lijekova u Hrvatskoj. Zatim su u Muzeju grada Pregrade razgledali numizmatičku, ljekarničku i rudarsku zbirku koje su potaknule njihovu radoznalost. Obilazak Pregrade nije mogao proći bez razgleda Zagorske katedrale, a posjet ovom gradu završili su razgovorom s veterinarima u veterinarskoj ambulanti. Baš u to vrijeme u ambulanti se našao psić koji je došao na kupanje i uređivanje u njihov salon za uljepšavanje ljubimaca. Učenici su se puni dojmova i novih znanja vratili u Tuhelj.

Učiteljica: Ana Šuper