Dan državnosti i Promicanje istine o Domovinskom ratu

Autor: Snježana Romić, 31. 5. 2022.

Učitelj povijesti s učenicima od 5. do 8. razreda razgovarao je o Danu državnosti kojeg obilježavamo 30. svibnja.

Već godinama, kroz projekt Promicanje istine o Domovinskom ratu u školama, traje suradnja Osnovne škole Lijepa naša i Udruge dragovoljaca i veterana Domovinskog rata Republike Hrvatske, Podružnice Krapinsko-zagorske županije. Slijedom toga i ove je nastavne godine, u ponedjeljak 23. svibnja, u 8. razredu održano predavanje na temu Domovinskog rata s težištem na doprinos stanovnika Krapinsko-zagorske županije ratnim zbivanjima.

Gospodin Josip Horvatin, mr. crim., voditelj Projekta i dopredsjednik UDVDR PKZŽ je na izrazito interesantan, razumljiv i nadasve stručan način osmašima približio uzroke, tijek i posljedice Domovinskog rata. Prikazao je učešće policijskih i vojnih postrojbi u Domovinskom ratu, ne samo na razini cijele naše domovine, već i na lokalnoj razini.