Pjesnički susret s osmašima

Autor: Snježana Romić, 31. 5. 2022.

Protekle je srijede našu školu posjetio umirovljeni učitelj iz Kumrovca, a danas vrlo uspješni pjesnik Branko Pratengrazer. U ugodnom druženju s učenicima 8. razreda kojima se pridružio kao poseban gost na satu Hrvatskoga jezika, Branko je predstavio pjesme iz svoje nove pjesničke zbirke „Pogled unatrag“. Bila je to ujedno i prilika da se ovaj umirovljeni učitelj prisjeti i anegdota iz svojih dana provedenih u školi koje je rado podijelio s učenicima.

Učenici su sa zanimanjem pratili zanimljivog gosta, a posebno zanimanje izazvala je nagradna igra u kojoj su najuspješniji učenici osvojili novu Pratengrazerovu knjigu. Pjesnik je tuheljskoj osnovnoj školi  zahvalio na gostoprimstvu te se raduje nekom novom susretu s našim osnovcima.