Dan učitelja

Autor: Administrator , 8. 10. 2022.

Svjetski dan učitelja obilježava se 5. listopada, a u našoj školi smo ga tradicionalno posljednjih godina obilježili stručnom ekskurzijom u odabrano mjesto u našoj okolici. Uvijek iznova oduševljeni kulturom i poviješću koja obitava u naizgled malim mjestima, ni ovaj put nismo bili uskraćeni za pregršt novih znanja i malih crtica povijesti. U Sv. Križu Začretje nalazi se obnovljena gospodarska zgrada, Žitnica, čija je posebnost kontinuirano strujanje zraka bez ikakve posebne ventilacije. I nekoliko izložbi smješteno je unutar same zgrade: Hiža moje bake, Božić, Od konoplje do narodne nošnje. Na katu su izložena djela i nekoliko osobnih stvari slikara Ivana Lovrenčića.

Još jedan umjetnik rodom iz Začretja izlaže blizu. Naime, u prostorijama DVD izloženo je više od 300 karikatura autora Rudija Stipkovića. U crno-bijeloj i bojanoj tehnici, zanimljivo je promotriti autorova viđenja poznatih lica.

A osim usavršavanja, učiteljima su taj dan osmijeh izmamili i kreativne slatke šalice koje su izradile učenice UZ “Kotaček“ i izvannastavne grupe Hobby art.