Dječji tjedan

Autor: Snježana Romić, 10. 10. 2022.

Kao i uvijek, početak listopada posvećen je nama, djeci! Dječji tjedan obilježavamo prvi tjedan u desetom mjesecu u suradnji s DND Tuhelj. Mi smo ga službeno otvorili na našem školskom igralištu u ponedjeljak, 3. listopada.

Za vrijeme petog sata, učenici razredne nastave i vrtića sudjelovali su u igrama na školskom igralištu koje su vodili dječji vijećnici. Pridružio nam se načelnik Općine Tuhelj, načelnica dječjeg vijeća i ravnateljica naše škole. Bio je to suncem okupani ponedjeljak, kad smo svi skupa od prvog do osmog razreda otpjevali pjesmu Kad si sretan!

Pjesma nas dalje vodi u aktivnosti koje su uslijedile kroz tjedan: Danu bez ocjena u srijedu i odlazak načelniku općine Tuhelj, posjet županu Krapinsko-zagorske županije, odlazak Dječjem vrtiću Potočić Tuheljski s malim poklonom -  paketom slikovnica na engleskom jeziku.

Ali, to nije sve! Cijeli tjedan pišemo poruke nas djece odraslima, ukrašavamo kredama u boji naše parkiralište i pišemo odraslima.

Medijska grupa