Osnovan je Volonterski klub

Autor: Snježana Romić, 7. 12. 2022.

U školi je povodom 5. prosinca Međunarodnog dana volontera osnovan Volonterski klub. Cilj Volonterskog kluba je promicanja važnosti volonterstva i humanitarnog rada. Okuplja za sada 10 učenika koji će proširiti svoje spoznaje o volontiranju i njegovoj važnosti za zajednicu i osobni rast i razvoj.

Voditeljica kluba je ravnateljica Osnovne škole Lijepa naša Snježana Romić, a koordinatori učenika volontera učiteljica Lucija Šćuric koja ima izvannastavne aktivnosti Aktivni građani i Građanski odgoj i obrazovanje te knjižničar Davor Žažar, voditelj Podmlatka Hrvatskog Crvenog križa.

Osnivanjem  kluba sve dosadašnje aktivnosti, akcije i djelovanja humanitarnog i ekološkog karaktera sustavno će se vodili i evidentirali. U provođenju aktivnosti surađivat će se s Volonterskim centrom Zabok i drugim udrugama, ustanovama ili skupinama građana.

Volonterski program u školi omogućava osposobljavanje učenika za aktivne i odgovorne građanine koji su spremni i sposobni preuzeti odgovornost za promjene u školskoj i lokalnoj zajednici.