Pobjegni ako možeš!

Autor: Administrator , 13. 12. 2022.

9. prosinca 2022. u našoj školi je održano Matematičko popodne. Međutim, ne uz dugotrajno mozganje nad zadacima, već uz aktivno i brzo snalaženje po prostorijama škole! Naime, prema zagonetnoj igri Escape room koju je osmislila učiteljica Matematike, Ančica Slaviček, učenici su morali pronaći ključ za izlazak iz škole. Da bi pronašli ključ, bilo je potrebno riješiti nekoliko matematičkih zadataka raspoređenih po školskim prostorijama, a čija su rješenja vodila do kutije s ključem.

Sudjelovali su učenici predmetne nastave, a zadatke su rješavali u paru. Prva tri pobjednička mjesta pripala su:

1. Sara Koprivnjak i Lorena Tkalec, 7. razred
  2. Mihaela Medvedec i Hana Šurina, 8. razred
  3. Petra Penezić i Mila Cvitković, 5. razred

Djevojke su bile brze i točne u rješavanju zadataka koji su ih vodili do ključa. Nasreću, nismo ostali do ponedjeljka u školi!