Mašta može svašta – Domišljiji ni meja

Autor: Snježana Romić, 13. 2. 2023.

Zubato zimsko sunce otpratilo nas je u petak, 10. veljače u Gornju Radgonu u posjet partnerskoj školi na međunarodnom projektu Mašta može svašta – Domišljiji ni meja. Projekt je to koji ove godine naša škola provodi s Osnovnom školom Gornja Radgona iz Slovenije. Time smo napravili još jedan korak u ostvarivanju suradnje između učenika dviju škola, i naučili nešto novo. Učenici članovi DTM grupe i Dodatne grupe (4.r.) i Medijske grupe (6.r.) prisustvovali su radionici stop-animacije, a nakon toga prošetali Gornjom Radgonom i upoznali povijest i izgled mjesta.

Učenici iz Gornje Radgone bili su s njima, što je bila odlična prilika da međusobno čuju jezike svojih vršnjaka. Do ponovnog susreta u Tuhlju i uzvratnog posjeta, slijede nam aktivnosti kreativnog izražavanja i upoznavanja s likom Kekeca kao klasičnog predstavnika slovenske dječje književnosti.