Održano Gradsko natjecanje Podmlatka GDCK Klanjec u Kumrovcu

Autor: Snježana Romić, 9. 3. 2023.

Ekipa naše škole osvojila 2. mjesto u pružanju prve pomoći na Gradskom natjecanju Podmlatka GDCK Klanjec u Kumrovcu

Nakon nekoliko godina pandemijske pauze u subotu je u OŠ Josipa Broza u Kumrovcu održano gradsko natjecanje podmlatka GDCK-a Klanjec. Natjecatelje su pozdravili načelnik Općine Kumrovec Robert Šplajt, načelnica Općine Zagorska Sela Ksenija Krivec Jurak, ravnatelj GDCK Klanjec Mario Harapin te ravnateljica škole domaćina Maja Preglej koji su natjecateljima zaželjeli puno uspjeha.

Najbolji rezultat ostvarila je ekipa OŠ Josipa Broza, drugo mjesto pripalo je ekipi OŠ Lijepa naša, dok je 3. bila ekipa OŠ  Pavla Štoosa. Ekipu naše škole pod mentorstvom Davora Žažara činile su: Mihaela Medvedec (8.r.), Hana Šurina (8.r.), Lucija Gašparić (8.r.), Lana Koprivnjak (8.r.), Lana Lepej (8.r.) i Sara Koprivnjak (7.r.). Članicama Podmlatka HCK naše škole čestitamo na lijepom rezultatu te im želim daljnje uspješno usvajanje vještina pružanja prve pomoći i promicanja humanih vrednota.

Na natjecanju su nastupile 3 ekipe: ekipa OŠ Lijepa naša iz Tuhlja, ekipa OŠ Pavla Štoosa iz Kraljevca na Sutli te ekipa škole domaćina OŠ Josipa Broza iz Kumrovca. Natjecanje se odvijalo na 6 radilišta na kojima su natjecatelji pokazali svoje znanje na teorijskim i praktičnim zadacima od znanja o Međunarodnom pokretu Crvenog križa i Crvenog polumjeseca, o Hrvatskom Crvenom križu, međunarodnom humanitarnom pravu i ljudskim pravima te pružanju prve pomoći.

Knjižničar Davor Žažar