11. Županijsko natjecanje „Čitanjem do zvijezda“ za učenike osnovnih škola

Autor: Snježana Romić, 9. 3. 2023.

Ekipa naše škole osvojila je 2. mjesto te se plasirala na državno natjecanje!

U srijedu, 8. ožujka u OŠ Krapinske Toplice održano je Županijsko natjecanje u znanju i kreativnosti Čitanjem do zvijezda za učenike osnovnih škola. Interes za knjigu pada stoga je cilj ovog natjecanja potaknuti učenike na čitanje s razumijevanjem, istraživanje, otkrivanje i kreativno stvaranje.

U kategoriji znanja odlično drugo mjesto zauzela je ekipa naše škole pod mentorstvom učiteljice Marije Dijaković u sastavu Sara Koprivnjak (7. r.), Viktorija Telišman (7. r.) i Lorena Tkalec (7. r.).  te time izborila plasman na Dražavno natjecanje. Kao najmlađa sudionica u kategorija plakata odlično se predstavila i učenica 5. razreda Marta Iveković pod mentorstvom knjižničara Davora Žažara koja je osvojila visoko 3. mjesto te zaslužila sve pohvale Povjerenstva.

Knjižničar Davor Žažar

Natjecanje se sastojalo od dva dijela: kviza znanja (ekipno) i prezentacije plakata (pojedinačno). U natjecanju u znanju i kreativnosti ove školske godine sudjelovalo je  37 učenika iz 12 škola s područja Krapinsko-zagorske županije. Ovogodišnja tema kviza za učenike osnovnih škola je "Volim London", a za sudjelovanje u kvizu znanja natjecatelji su pročitali sljedeće naslove: „Sherlock Holmes: Grimizna istraga“  Sir Arthura Conana Doylea, „Pekinezer Princ u službi Njezina Veličanstva“  Krunoslava Mikulana i „Zvijer iz Buckinghamske palače“ Davida Walliamsa.