Izvanučionička nastava učenika 3. razreda

Autor: Administrator , 8. 5. 2023.

U utorak 25. travnja učenici trećeg razreda posjetili su desinićki i pregradski kraj u pratnji učiteljica Marije Kožinec i Petre Ratkajec. Dan smo započeli posjetom proizvodnom pogonu Mini mljekare Veronika u Desiniću. Vrijedni zaposlenici omogućili su nam nezaboravno iskustvo uvida u svijet nastanka ukusnih proizvoda kao i degustaciji istih. Put smo nastavili prema dvorcu Veliki Tabor gdje smo uz stručno kostimirano vodstvo razgledali stalni postav dvorca. Boravak u dvorcu učenici su završili radionicom izrade čaša ili fantastičnih bića od gline. U Pregradi smo uz stručno vodstvo razgledali stalni postav Muzeja grada Pregrade Zlatko Dragutin Tudjina – numizmatičku zbirku, zbirku rudarstva i geologije i ljekarničku zbirku Thierry. Imali smo prilike pogledati i postav aktualne izložbe posvećene 500. godišnjici „Kostelske pištole“. Za kraj nas je velečasni Ivan Mikec ugostio u Župnoj crkvi Uznesenja BDM koju se često naziva i zagorskom katedralom. Naši skorašnji prvopričesnici zahvalili su mu na najljepši mogući način – pjesmom. Ne kaže se uzalud „Tko pjeva dvostruko moli“. Saznali smo brojne zanimljivosti o prošlosti našega zavičaja te dodatno ojačali svijest o važnosti i nužnosti očuvanja kulturne baštine. Svim domaćinima hvala na gostoprimstvu, a učenici su im uzvratili na najbolji mogući način i sve ih osvojili uzornim ponašanjem, zavidnom razinom znanja, neposrednošću i spremnošću na suradnju.

učiteljica Petra Ratkajec