Kekec upoznaje Hlapića

Autor: Administrator , 15. 5. 2023.

U petak, 12. svibnja službeno smo obilježili završetak ovogodišnjeg međunarodnog projekta u našoj školi pod nazivom Mašta može svašta – Domišljiji ni meja u suradnji s Osnovnom školom Gornja Radgona iz Slovenije. Cilj projekta bio je upoznati književno djelo susjedne države, a zatim kroz različite istraživačke i stvaralačke tehnike izraziti svoje doživljaje i viđenje djela. Učenici 4. i 6 razreda su pod vodstvom učiteljice Ane Šuper, pedagoginje Natalije Knezić Medvedec i učiteljice Ljiljane Žegrec upoznali Kekeca, a njihovi kolege iz Slovenije šegrta Hlapića.

Na završnom susretu u Tuhlju ugostili smo grupu učenika 5. razreda iz Gornje Radgone u pratnji učitelja Damijana Soveca, voditelja projekta na slovenskoj školi, zatim ravnatelja Dejana Kokola i pomoćnice ravnatelja, Silve Vračko.

Nakon obilaska Muzeja krapinskih neandertalaca, zajedno smo u našoj školi pogledali sve što je u sklopu projekta ostvareno u obje škole. I slovenski i hrvatski vršnjaci bili su vrlo kreativni u istraživanju književnih likova: kroz glazbenu, filmsku i likovnu umjetnost; u oblikovanju straničnika za knjige, kroz strip i izradu mozgalica i rebusa te izradu zajedničkog loga projekta koji je otisnut na majicama i šalicama za sve sudionike projekta kao suvenir – uspomena na zajednički projekt.

Ravnateljica škole, Snježana Romić, koja je cijelo vrijeme projektu pružala pomoć i podršku, istaknula je vrijednost ovakvih iskustava za učenike u razvijanju interkulturalnih kompetencija, upoznavanju vršnjaka i obrazovnog sustava druge zemlje.

Nasmiješenih lica, s nekim novim znanjima i poznanstvima, izražavamo zahvalnost svima koji su na bilo koji način doprinijeli i tako satkali ovaj mozaik zajedničke priče o Kekecu i Hlapiću!

Ljiljana Žegrec