Osposobljavanja učenika za sigurno upravljanje biciklom

Autor: Administrator , 14. 5. 2012.

U sklopu akcijskog programa Tima za prometnu preventivu Krapinsko- zagorske županije, u suradnji sa osnovnim školama provodi se projekt Osposobljavanja učenika za sigurno upravljanje biciklom. Projektom su bili obuhvaćeni svi učenici 5. razreda, ukupno njih 16.

Cilj edukacije i osposobljavanja učenika je prema dopisu Tima za prometnu preventivu, stjecanje navike pravilnog i obveznog korištenja sigurnosne opreme, poticanje sigurnog i odgovornog ponašanja djece i svih sudionika u prometu te trajno smanjiti broj žrtava u prometu.

Projekt se sastoji od teoretskog i praktičnog dijela , a obuhvaća pravila ponašanja u prometu, poznavanje prometnih znakova te pravilnu vožnju biciklom.

Svih 16 učenika na prometnom poligonu uspješno je pokazalo naučena znanja, koja će primjenjivati u svom svakodnevnom budućem životu.

Navedeni projekt u našoj školi provodi se već drugu godinu za redom.