Zahvalnost za kruh naš svagdašnji

Autor: Administrator , 19. 10. 2023.

Mirisi i okusi domaćih proizvoda od tijesta ispunjavali su školu u ponedjeljak, 16. listopada. Ne samo da su naši učenici i učenice sudjelovali i pomagali u pripremi slastica kod kuće, već smo čuli i nekoliko recepata gdje su vrijedne ruke naših učenica i same napravile kruh ili muffine ili kiflice… Po završetku nastave zaputili smo se na Svetu misu, s košaricama u rukama. Učenici i učenice osmog razreda tradicionalno su, pod vodstvom učiteljice Mirjane, u zagorskim nošnjama sudjelovali u prinosu darove na misi, a prvopričesnici u čitanju molitvi. Nakon mise uslijedio je trenutak kojem se svi veselimo: degustacija blagoslovljenih proizvoda!

Sigurno smo da će se mnogi recepti tražiti nakon tog ponedjeljka, a svima nama neka ostane kao podsjetnik, zahvala na svim darovima koje nam pruža naša zemlja!