Učenici 3. razreda na Terenskoj nastavi u Krapini

Autor: Administrator , 19. 10. 2023.

U utorak su se učenici 3. razreda u pratnji razredne učiteljice Tanje Šurina i knjižničara Davora Žažara uputili na Terensku nastavu u Krapinu gdje ih je čekao dan ispunjen brojnim zanimljivim sadržajima. Prvo su učenici posjetili Krapinsko-zagorsku županiju gdje ih je srdačno dočekala zamjenica župana Jasna Petek koja je strpljivo odgovarala na brojna pitanja znatiželjnih tuheljskih osnovaca. Potom su se naši trećaši uputili u razgled kuće Ljudevita Gaja gdje su se uz stručno vodstvo pobliže upoznali sa životom i djelom vođe Ilirskog pokreta. U Gradskoj knjižnici Krapina naše je učenike  ljubazno dočekala ravnateljica Maja Vukina Bogović koja ih je upoznala sa najvećom knjižnicom u županiji.

Muzej evolucije bio je sljedeća postaja tuheljskim osnovcima koji su sa zanimanjem uz stručno vodstvo razgledali muzej te saznali puno zanimljivih činjenica o razvoju života na Zemlji kao i o neandertalskom čovjeku. Za kraj program valjalo je još posjetiti Muzej oldtimera Presečki koji je također izazvao veliko zanimanje naših đaka. Stari automobili i motocikli ponudili su malim Tuhljanima i priliku za atraktivne fotografije za uspomenu na ovaj lijepi dan u Krapini.

knjižničar Davor Žažar