Volontiranje u Termama Tuhelj

Autor: Administrator , 22. 10. 2023.

U Termama Tuhelj, 17. i 18. listopada volontirali smo na Prvenstvu Hrvatske u plivanju za osobe s intelektualnim teškoćama. Organizator natjecanja bilo je Športsko društvo Specijalni športovi Luč, udruga čija je zadaća promicanje i razvitak športa za osobe s intelektualnim teškoćama. Na otvorenju je u znak dobrodošlice ispred učenika i djelatnika škole sudionike pozdravila dječja načelnica Gabrijela Lepej, a Antonio Sporiš je na harmonici odsvirao jednu skladbu.

Naše volonterke u organizaciji natjecanja u plivanju bile su učenice 8. razreda: Gabrijela Lepej i Viktorija Telišman te učenice 6. razreda: Petra Penezić, Mila Cvitković, Sanja Belošević, Marta Iveković i Lucija Barac.

U našoj pratnji bila je prvi dan učiteljica Ančica Slaviček, a drugi dan učitelj Alen Hutinović.

Volontiranje je dobrovoljni angažman pojedinca, koji se zasniva na dobroj volji, aktivizmu i solidarnosti. Motivacija za volontiranje nalazi se u samim volonterima, a glavni motivi za volontiranje jesu: vrijednosti, razumijevanje ljudi kojima se pomaže, karijera, društvo, poštovanje i zaštita.

Bilo nam je zadovoljstvo što smo kao članice Volonterskog kluba škole dale svoj doprinos u provođenju ovog natjecanja te ponovno čekamo sljedeću priliku za volontiranje.

Lucija Barac, 6. razred