Mreža

Autor: Administrator , 29. 11. 2023.

U srijedu, 22.studenog u 12 sati u školi se održala predstava po imenu „Mreža“, Teatra Tirena. Predstavu su odgledali učenici od 3. do 8. razreda osnovne škole. Sama predstava bila je poučna ali i doista zanimljiva. Meni se jako svidjelo što su pojedini dijelovi predstave bili prikazani pomalo na smiješan način. Tema predstave bila je namijenjena uzrastu učenika od trećeg do osmog razreda, no razlikuje se po načinu pristupa toj temi. Prikazane su razne situacije na internetu i koliko je bitno biti oprezan na internetu. Te situacije su bile uglavnom dočarane kroz preneseno značenje pa je ponekad bilo malo i teže razumjeti predstavu. Mislim da bi se na ovakav način djeci trebalo češće prikazivati kako se ponašati na internetu.

Snažna pouka predstave iz ove predstave je vrlo bitna: živimo u vremenu u kojem nam je sve dostupno, ali stoga opasnosti vrebaju na svakom koraku, a da toga nismo ni svjesni. Veoma je važno educirati se i zaštititi te ne vjerovati svakome na riječ.

Ines Fiket, Medijska grupa