DIJETE JE SRCE OBITELJI

Autor: Administrator , 30. 5. 2012.

Majčin dan i Dan obitelji u našoj se školi već tradicionalno obilježavaju početkom svibnja. Ove je godine pod nazivom „Dijete je srce obitelji“ tom prigodom održana priredba u petak, 11. svibnja . Priredbu je i ove godine uspješno organiziralo Društvo naša djeca Tuhelj u suradnji sa Školom.

Na samom početku djecu i roditelje pozdravila je dječja načelnica Lucija Kuhar, a nakon toga su se na pozornici izmjenjivale točke pjesme, plesa i igre. Što su marljivo pripremali kroz godinu, pokazali su nam najmlađi iz igraonice DND-a, školski zbor, predškolci, recitatori škole, mladi članovi puhačkog orkestra “Lipa“ te Edo Kunšt Kruneš i Mladen Jelačić koji uče svirati u glazbenoj školi. Kako pozitivno utrošiti  višak energije demonstrirali su članovi Taekwondo kluba Hrvatski vuk. Gošće priredbe bile su mažoretkinje iz susjednog Dubrovčana sa nastupom starije i mlađe grupe. Nakon uživanja u dječjoj kreativnosti, djeca i roditelji družili su se uz slastice iz maminih kuhinja.

Na priredbi su predstavljeni rezultati Natječaja za najbolji slogan protiv netrpeljivosti. Pobjednici koji zajedno s mentoricom Kristinom Petrinec na jesen odlaze na međunarodni kamp „100 ljudi, 100 ćudi“ su:

1. Mario Barlović: Prihvati ako želiš biti prihvaćen.
  2. Darko Halužan: Nemoj se udaljavati, nastoj se približavati.

Treći slogan koji se nagrađuje je slogan Sare Petrinec:

Volimo svoje, poštujmo tuđe, da ljubav nam u srce uđe.