Zdrav za 5 i zanimanje policajac/policajka

Autor: Administrator , 22. 2. 2024.

U sklopu Školskog preventivnog programa, već dugi niz godina u suradnji s MUP-om provodi se projekt  Zdrav za 5. Projekt  se provodi među učenicima 8. razreda, a tijekom dva sata razrednika obrađuje se tema Bolesti ovisnosti, rizici te zdravstveni aspekti zlouporabe alkohola. U provođenje projekta uključena je i policijska službenica za prevenciju Andrea Jurić, koje je upoznala učenike sa zakonskom regulativom vezanom uz konzumiranje i štetnost alkohola. Naglasak u svom izlaganju stavila je na činjenicu da svaka osoba samostalno odlučuje o tome kakvu će odluku donijeti u određenim životnim situacijama, posebno kad su u pitanju rizična ponašanja te upozorila na posljedice takvih odabira.

Svoje izlaganje upotpunila je nizom zanimljivih primjera i priča iz svakodnevnog policijskog postupanja.

Na kraju je učenicima 8. razreda predstavila i zanimanje policajca/policajke, koju srednju školu završiti te koje je uvijete potrebno ispuniti kako bi se odabralo ovo zanimanje.