KAMO NAKON OSNOVNE?

Autor: Administrator , 30. 5. 2012.

Nakon što su profesori srednjih škola u travnju, roditeljima i učenicima 8. razreda predstavili programe škola naše županije, u petak 25. svibnja isto su učinili i predstavnici Savjeta mladih općine Tuhelj. Bivši učenici naše škole: Vilma Kuhar, Veronika Kolman, Martina Turčin, Kristina Petrinec te Ivan Šurina predstavili su srednje škole koje su oni pohađali. Kako bi osmašima olakšali odabir srednje škole i njihovih budućih zanimanja, pobliže su pojasnili s čime će se pri dolasku u određenu srednju školu novi prvašići susresti, kako izgleda jedan školski dan srednjoškolca, kakvi ih profesori dočekuju, gdje i kako odraditi praksu i sl. Nakon same prezentacije, spremno su odgovarali na sva učenička pitanja. Inicijativa Savjeta mladih je naišla na pozitivne reakcije kod učenika i učitelja, jer su budući srednjoškolci dobili praktične savjete iz prve ruke.