Na izlet, na izlet, na izlet - noga več sama beži

Autor: Administrator , 20. 6. 2012.

Učenici predškole, prvog i drugog razreda su u sklopu izleta na kraju školske godine, 28. svibnja posjetili glavni grad RH, Zagreb. Obišli su autobusni i željeznički kolodvor, a osobito zabavno bilo im je u zoološkom vrtu te u kinu gdje su gledali film Lorax.

Treći razred je u sklopu zavičajne nastave iz prirode i društva tijekom ove školske godine ostvario nekoliko terenskih nastava. Putujući našom županijom, vidjeli su brojne kulturne znamenitosti te bolje upoznali mjesta koja su posjetili.

Učenici petog i šestog razreda su 4. lipnja posjetili Lepoglavu i Trakošćan. U Lepoglavi su razgledali ugasli vulkan Gaveznicu gdje su uspješno tražili poludrago kamenje ahat, Zadrugu lepoglavske čipke, Etnografsku kuću, Crkvu Bezgrešnog Začeća Blažene Djevice Marije, poznatu po divnim freskama Ivana Rangera, a izvana su vidjeli pavlinski samostan te poznatu Kaznionicu. Na Trakošćanu je uslijedio susret s trećim razredom koji se tamo našao u sklopu terenske nastave. Učenici su zajedno razgledali dvorac. Šetnju uz jezero i igranje su ubrzo prekinuli loši vremenski uvjeti (Ah, ta kiša!), ali dobru atmosferu u autobusu ništa nije moglo pokvariti.

Učenici sedmog razreda uskoro nam putuju na maturalno putovanje (Korčula- Dubrovnik) pa im želimo sretan put i odlične vremenske uvjete!