Ljetna akademija SEE

Autor: Administrator , 7. 9. 2012.

Tim OŠ Lijepa naša Tuhelj predstavljao je Hrvatsku na Ljetnoj akademiji jugoistočne Europe: Ljudska prava na djelu. Ljetna akademija SEE održana je od 20. do 28. lipnja 2012. godine u Cetinju. Organizatori Akademije bili su Ministarstvo prosvjete i znanosti Crne Gore, Ured za obrazovne usluge Crne Gore, Vijeće Europe (VE) i Europski Wergeland centar. Školu i Hrvatsku predstavljale su Natalija Knezić-Medvedec, ravnateljica škole, Snježana Romić, učiteljica razredne nastave, Ljiljana Žegrec, učiteljica engleskog jezika (predstavnica Društva „Naša djeca“ Tuhelj).

Cilj Akademije bio je jačanje kapaciteta školskih čelnika, nastavnika i predstavnika iz nevladinih i roditeljskih udruga za provedbu i promicanje obrazovanja za demokratsko građanstvo i ljudska prava, načela i prakse u svojim školama i lokalnim zajednicama.