Olimpijski dan

Autor: Administrator , 17. 9. 2012.

10. rujna obilježava se Dan Hrvatskog olimpijskog saveza. Na taj je dan 1991. godine u Zagrebu osnovana najviša sportska udruga, Hrvatski olimpijski odbor (HOO). Tim povodom se 10. rujna održavaju proslave olimpizma i sporta diljem Hrvatske.

I naša škola u Tuhlju se već tradicionalno pridružila obilježavanju HOD-a. Nakon prezentacije o nastanku Olimpijskih igara, koju su nam pripremili članovi Povijesne grupe u suradnji s knjižničarem Davorom Žažarom, a predstavili Valentina Hercigonja, 6.r. i Filip Stjepan Hanžek, 7.r., posložili smo se ispred škole i u koloni uputili pješke prema Zelenjaku. Učenici od 1.- 4. r. su  u pratnji svojih razrednih učiteljica pješačili cestom kroz Pristavu i Razdrto Tuheljsko sve do Zelenjaka, gdje su imali zasluženi odmor i slobodno vrijeme za igru. Za to vrijeme su učenici od 5. – 8. r. sa svojim razrednicima, predmetnim učiteljima i ravnateljicom Natalijom Knezić- Medvedec prošli istom rutom, ali se prije spuštanja u Zelenjak popeli do crkve na Risvici. Učenica 8. r. Sara Petrinec istražila je ukratko povijest crkve, a svojim ju je pričama nadopunio gdin. Josip Iveković kojemu zahvaljujemo što nam je otključao crkvu i omogućio da je razgledamo.

S Risvice smo se spustili poučnom stazom u Zelenjak i pridružili našim mlađim učenicima. Vesela ekipa bijelih majica koje su simbol HOD-a, tamo je provela još neko vrijeme u zajedničkoj igri i veselju. Dokaze potražite u Galeriji slika.

Novinarska grupa