Posjet Dolenjskim Toplicama

Autor: Administrator , 10. 10. 2012.

U petak 5. listopada 2012. u povodu Međunarodnog dana učitelja zaposlenici naše škole su se uputili u  prijateljsku općinu u Sloveniji Dolenjske Toplice.  S ciljem stalnog stručnog usavršavanja posjetili smo Osnovnu školu Dolenjske Toplice gdje smo razmjenili iskustva s kolegama iz Slovenije. Odmah po dolasku srdačno su nas dočekale ravnateljica Irena Šmid Hudoklin i njena pomoćnica Maja Bobnar.

U razgledavanju škole kolegica Urška Bučar  prikazala nam je kako  izgleda sat u razrednoj nastavi i demonstrirala rad na „pametnoj ploči“. Potom smo prisustvovali satovima Engleskog jezika, Tjelesnog odgoja, a na satu Glazbene kulture smo i zapjevali zajedno sa učenicima 7. razreda. Uslijedio je posjet knjižnici i zajedničko druženje u zbornici gdje smo se u ugodnom razgovoru dotaknuli svakodnevnih školskih tema.

Pomoćnica ravnateljice Maja potom nas je u ulozi turističkog vodiča provela kroz centar mjesta i upoznala sa turističkom ponudom Dolenjskih Toplica.

Ugodno popodne zaokružili smo posjetom obitelji naše kuharice Milene Poljanec, koja nas je zaista lijepo dočekala i ugostila.

Našim kolegama i prijeteljima iz Dolenjskih Toplica se najsrdačnije zahvaljujemo na prekrasnom gostoprimstvu i željno iščekujemo da nam uzvrate posjetom u našu školu u Tuhlju.

Knjižničar Davor Žažar