Književni susret s Brankom Primorac

Autor: Administrator , 25. 10. 2012.

U petak 18. listopada u povodu mjeseca hrvatske knjige našu školu posjetila je književnica Branka Primorac. Na početku književnog susreta ravnateljica škole Natalija Knezić-Medvedec ukratko je književnicu predstavila učenicima 5. – 8. razreda. Književnica je najpoznatija po romanu “Maturalac” za kojeg je dobila nagradu “Mato Lovrak”, a koja je uvrštena na popis lektire za 7. razred.

Naša gošća razveselila je učenike  pričama  iz života koje je jednim dijelom prenijela i u svoje knjige. U sadržajnom druženju književnica je ispričala zašto je počela pisati, kako su knjige nastajale, otkud joj inspiracija za pisanje i druge zanimljivosti.

Uslijedila su pitanja učenika, koja doduše nisu bila brojna ali zato vrlo maštovita. Možemo zaključiti da je književnica na ležeran i opušten način učenicima približila svijet pisanja knjiga.

Knjižničar Davor Žažar